İzmir Küçükyalı Boyacı Ustası Boya Badana Ustaları

Küçükyalı, İzmir’un eski bir ilçesi olmasına rağmen gelişimi ve büyümesi yeni bir şekilde gerçekleşmektedir. Yeni inşaatlar ve siteler bölgede yapılarak güzel evler ile birlikte harika yaşam alanları da ortaya çıkmaktadır. Bu yaşam alanlarının renklenmesi ve güzelleşmesi için ise Küçükyalı boya badana ustaları kolları sıvamış durumdadır. İşlerini iyi bir şekilde yapma gayretinde olan bu ustalar Küçükyalı boya badana sektöründe insanların ev dekorasyonlarını daha da iyi hale getirmek için yoğun çaba ve enerji harcamaktadırlar.

Küçükyalı Boya Badana Ustaları Kalitesi ve Çalışmaları

Kalite elbette ki yapılan işe göre belirlenmelidir. Boya badana sektöründe ise memnuniyet ile kalite doğru orantılı bir şekilde ilerler. Ev sahibi evini hayal ettiği bir renklendiren ustadan memnunsa ustaya kaliteli usta denebilir. Ustaların çalışmasının iyi olması, boya ile duvarı doğru şekilde birleştirmesi işin ehli ve kaliteli bir usta olduğuna kanaat getirmektedir.

 

Ev sahibi ile usta ilişkisi de evde mutluluk yaratan etmenlerden biridir. Usta ne kadar iyi olursa olsun ev sahibini anlamadığı ve ev sahibinin sözlerini yerine getirmediği sürece evde mutluluk yaratamaz. Süreci güzelleştirecek noktalardan biri hiç şüphesiz bu ilişkidir. Beraber çalışma ve anı yaşama etkisi ile güler yüzlü, anlayışlı ve evi güzelleştirme gayesi bulunan ustalar çok daha iyi usta olarak bilinmektedir. İşini severek yapmak ve işten aldığı hazzı sonuca yansıtan ustalar burada ev sahipleri tarafından hem sevilen hem de tavsiye edilen ustalar olmaktadır. Küçükyalı boya badana ustaları da bu anlamda oldukça başarılıdırlar. Boyacım Gelsin olarak bizler şahit olduğumuz kadarı ile ev sahibini anlayan ve çalışmalarına yön veren ustalar bu bölgeden çıkmaktadırlar.

Usta ile Ev Sahibinin Boya Markası Seçimi

Usta ile ev sahibinin ilişkisinin bahsetmiştik. Bu iyi ilişkilerin bir etmeni de boya markası seçimi olmalıdır. Ev sahibi beğendiği boya markasını ustaya söyledikten sonra ustadan bu marka ile ilgili geri dönüşler ve bilgiler almalıdır. Ustanın bu konu hakkında bilgisinin olması, evi güzelleştirebilmek için özellikle iç cephe boya markası seçimine katkıda bulunması gerekmektedir. Özellikle 4 büyük marka olan Polisan, Dyo, Filli boya, Marshall gibi markalar hakkında usta ile ev sahibi görüş birliği yaparak süreci yönetebilmelidir.

Her iç cephe boya markası kendine has özelliklere sahiptir. Kimi boya markası renkleri duvara güzel yansıtırken kimi kalıcı yönü ile kimi  sağlıklı yönü ile ön plana çıkmaktadır. Burada seçim usta ile ev sahibinin ortak bir görüşü şeklinde olacaktır. Elbette burada renk seçimi ve uygulama seçiminin önemini de yadsımamak gerekir. Bu seçimlerin her biri işlevlerini uzun süre yerine getirmekle birlikte insan yaşamına da uzun yıllar etki edecek seçimlerin başında gelmektedir.

Yazımızın Sonucu

Küçükyalı boya badana ustaları ve beraberin ustaları da değerlendirdiğimiz yazımızda ustaların çalışma prensipleri ile birlikte usta kabiliyetlerinden ve bununla birlikte ev sahibi ile olan iletişiminden de bahsettik. Özellikle bahsedilmesi gereken boya markası seçimi ve kaliteli ustayı anlamak başlıkları ile yardımcı olmaya çalıştık. Bu çalışmaların her birinin sizlere oldukça iyi katkısı olacağını umuyoruz. Siz de kendi evinizi boyatmak ve hayal ettiğiniz renkleri duvarlarınıza yansıtmak istiyorsanız Boyacım Gelsin ile dilediğiniz an iletişim kurabilirsiniz.