Dış Cephe Boyama Fiyatları

Apartman Dış Cephe Boyama Fiyatı

Dış cephe boyama fiyatları m2 olarak hesaplanmaktadır. Dış cephe boyası binanızın görüntüsünün daha iyi bir görünüşe sahip olması ve binanızın değerini artırmak için oldukça önemli bir iştir. Estetik bir görüntüye sahip dış cepheler aynı zaman da dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu göstermektedir. Binanızın dış cephesini boyatmak istiyorsanız bazı dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlar ‘ iklim şartları, binanızın bulunduğu bölge, çok soğuk ya da çok sıcak’ olamsı durumlarıdır. Örnek vermek gerekirse Karadeniz bölgesi en fazla yağış alan bölge olduğu için bu bölgede suya dayanıklı olan boyaların seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca dış cephe boyası yapılacak olan binanın zeminini düzgün, çatlak olmaması gerekmektedir. Eğer çatlaklar ya da boyaya engel olacak engeller var ise çatlakların kapatılarak zeminin zımpara yardımıyla boyaya engel teşkil etmeyecek düzeye getirilmesi gerekmektedir.

dış cephe boya işçilik fiyatları 2021
dış cephe boya işçilik fiyatları 2021

Dış cephe boyası ne kadar dayanır sorusunun cevabı ise; uygulayacağınız boyanın markası ve kalitesi kadar boyayı yapacak olan ustanın göstermiş olduğu işçilik kalitesi de önemlidir. Bu nedenle tecrübeli bir ustanın yapacağı boya ile acemi bir ustanın yapacağı boyanın dayanma süresinde en az 5 yıl oynadığını kesinlikle unutmayın. Dış cephe boyası yaparak binanızın sağlıklı olmasını sağlamayı amaçlarken daha fazla zarar vermemek için ustaları da seçerken tecrübesine ve iş kalitesine dikkat etmeyi unutmayın.

4 katlı bina dış cephe boyama maliyeti
4 katlı bina dış cephe boyama maliyeti

2021 Dış Cephe Boyama Fiyatları

2021 dış cephe boyama fiyatları m2 en düşük 1.000 m2 olan binalar için aşağıda detaylı bir şekilde listelenmiştir.

Boya m2 birim fiyatları 2021

Boyanın Çeşidi M2 Birim Fiyatı
·         Marshall, Filli Boya, Dyo vb.

Malzeme + İşçili Fiyatı

·         30 TL
·         Sadece İşçilik ·         20 TL

Dış Cephe Ne Kadara Boyanır?

Dış cephe boya fiyatları yapılacak olan binaların tipine göre ortalama 1.000 Türk Lirası ile 15.000 Türk lirası arasında değişiklik gösterebilir. Bu maksimum fiyat binanın yüksekliğine ve büyüklüğüne göre elbette değişiklik gösterecektir. Dış cephe boyası yapılacak olan binanın kaç katlı olduğu, ne kadar yüksek olduğuna göre ve tadilatlık durum varsa cephede Mantolama,Fileli sıva yapılıp yapılmıcak durumlarda değişiklik gösterir. Bu nedenle binanızın tipi daire, villa, müstakil ya da apartman tipine göre m2 fiyatı göz önüne alınarak hesaplanacağını unutmayın