Dış Cephe Boyama Fiyatları

Dış Cephe Boyama Fiyatları

Apartman Dış Cephe Boyama Fiyatı

Dış cephe boyama fiyatları m2 olarak hesaplanmaktadır. Dış cephe boyası binanızın görüntüsünün daha iyi bir görünüşe sahip olması ve binanızın değerini artırmak için oldukça önemli bir iştir. Estetik bir görüntüye sahip dış cepheler aynı zaman da dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu göstermektedir. Binanızın dış cephesini boyatmak istiyorsanız bazı dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlar ‘ iklim şartları, binanızın bulunduğu bölge, çok soğuk ya da çok sıcak’ olamsı durumlarıdır. Örnek vermek gerekirse Karadeniz bölgesi en fazla yağış alan bölge olduğu için bu bölgede suya dayanıklı olan boyaların seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca dış cephe boyası yapılacak olan binanın zeminini düzgün, çatlak olmaması gerekmektedir. Eğer çatlaklar ya da boyaya engel olacak engeller var ise çatlakların kapatılarak zeminin zımpara yardımıyla boyaya engel teşkil etmeyecek düzeye getirilmesi gerekmektedir.

dış cephe boya işçilik fiyatları 2021

dış cephe boya işçilik fiyatları 2021

Dış cephe boyası ne kadar dayanır sorusunun cevabı ise; uygulayacağınız boyanın markası ve kalitesi kadar boyayı yapacak olan ustanın göstermiş olduğu işçilik kalitesi de önemlidir. Bu nedenle tecrübeli bir ustanın yapacağı boya ile acemi bir ustanın yapacağı boyanın dayanma süresinde en az 5 yıl oynadığını kesinlikle unutmayın. Dış cephe boyası yaparak binanızın sağlıklı olmasını sağlamayı amaçlarken daha fazla zarar vermemek için ustaları da seçerken tecrübesine ve iş kalitesine dikkat etmeyi unutmayın.

4 katlı bina dış cephe boyama maliyeti

4 katlı bina dış cephe boyama maliyeti

2021 Dış Cephe Boyama Fiyatları

2021 dış cephe boyama fiyatları m2 en düşük 1.000 m2 olan binalar için aşağıda detaylı bir şekilde listelenmiştir.

Boya m2 birim fiyatları 2021

Boyanın ÇeşidiM2 Birim Fiyatı
·         Marshall, Filli Boya, Dyo vb.

Malzeme + İşçili Fiyatı

·         30 TL
·         Sadece İşçilik·         20 TL

Dış Cephe Ne Kadara Boyanır?

Dış cephe boya fiyatları yapılacak olan binaların tipine göre ortalama 1.000 Türk Lirası ile 15.000 Türk lirası arasında değişiklik gösterebilir. Bu maksimum fiyat binanın yüksekliğine ve büyüklüğüne göre elbette değişiklik gösterecektir. Dış cephe boyası yapılacak olan binanın kaç katlı olduğu, ne kadar yüksek olduğuna göre ve tadilatlık durum varsa cephede Mantolama,Fileli sıva yapılıp yapılmıcak durumlarda değişiklik gösterir. Bu nedenle binanızın tipi daire, villa, müstakil ya da apartman tipine göre m2 fiyatı göz önüne alınarak hesaplanacağını unutmayın

 

Dış Cephe Boyama Nasıl Yapılır ?

Dış Cephe Boyası Nasıl Yapılır?

Villaların, müstakil tip evlerin iç cephe boyaları kadar dış cephe boyası da oldukça önemli olmalıdır. Dış cephelerin boya renkleri ilk bakışta eviniz için ön izlenim vereceği için dış cephe boya rengi seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Binalar insanlara benzer. İnsanlar giydiği kıyafetler ile dış görünüşüne göre fikir beyan edilirken, binalarda ise dış cephe boyasına bakılarak fikir edinmek mümkün oluyor. Dış cephe boya rengi seçiminize göre binanızın dikkatini üzerine çekmeye çalışabilir, böylelikle dairenize değer kazandırabilirsiniz. Dış cepheye vurduğunuz boya uzun yıllar boyunca aynı renkte kalacağı için kullanacağınız rengi seçmeden önce kalitesine ve rengine özen gösterin.

dış cephe boyama

dış cephe boyama

Dış Cephe Boyası

Binaların iç boyaları kadar dış cephe boyaları da önemlidir. Ancak dış cephede kullanacağınız boya 4 mevsim boyunca zorlu şartları göreceği için daha dayanıklı ve uzun süre kalacak renk ve boyaları seçmeniz gerekmektedir. Dış cephe boyası seçimi yapmak oldukça zor bir karardır. Bunun nedeni ise su bazlı dış cephe boyası, silikonlu dış cephe boyası, akrilik dış cephe boyası vb. birbirinden farklı seçeneğin ve çeşitliğin olmasıdır. Yaşadığınız şehir ve bölgeye göre en doğru seçimi alanında uzman ustalar tarafından vermesi doğru olacaktır.

dış cephe boyama teknikleri

dış cephe boyama teknikleri

Dış Cephe Boyası Nasıl Yapılır?

Dış cephe boyası, oldukça zor ve tehlikeli bir boyama çeşididir. Bunun nedeni ise dış cephe boyası yapılacak olan binaların yüksek olması, hayati risk taşıyan yerlerde olması gibi. Bu nedenle dış cephe boyası yapılmadan önce gerekli bütün iş güvenlik önlemleri alınmalıdır. Ayrıca boyanacak dış cephenin tamamının iskele ile kaplanarak çevresinin file ile kapatılarak olası iş kazaları durumunda ustaların en az zararla kurtulması sağlanmalıdır.

dış cephe nasıl boyanır

dış cephe nasıl boyanır

Dış Cephe Boyası Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Dış cephe boyası yapılacak her bina için iskele kurulmasına gerek olmaz. Ancak merdiven ya da tabure benzeri araçların yetersiz kaldığı durumlarda kesinlikle iskele kurulmalı ve iş sağlığı kurallarına uyularak hareket edilmelidir.
 • Kurulacak olan iskelenin dengesi ve zemini tam olarak güvenli hale getirilene kadar üstüne çıkılmamalıdır.
 • Boya yapılacak binanın çevresinde hayati tehlike oluşturacak hiçbir neşene bulunmamalı
 • Eğer dış cephe boyası yapılacak olan bina yüksek ise iskele kurularak duvar ile sabitlenmelidir.
 • Dış cephe boyası yapılacak olan bina da iskele kurulmasına ihtiyaç varsa, kurulacak olan iskelenin çalışacak kişileri taşıyacak seviyede olmalı, sağlam ve kesinlikle kaygan madde olmamalı
 • Kurulan iskeleler arasında ustaların rahat çalışabilmesi amacıyla geniş ve ustaların üst katlara çıkmaları amacıyla merdiven sistemi olmalıdır.
 • Kurulan iskelenin dış kısmına file çekilerek oluşabilecek tehlikeleri en aza indirmeli
 • Dış cephe boyası yapacak olan ustaların kafalarında baret, sırtlarında fosforlu yelek kesinlikle bulunmalı.
dış cephe boyama nasıl yapılıyor

dış cephe boyama nasıl yapılıyor

Dış Cephe Boyama Teknikleri

 • Dış cephe boyası yapılacak binanın duvarlarında çatlaklar mevcut ise spatula yardımıyla çatlak olan bölge kazınarak o bölge temizlenir.
 • Daha sonra çatlak olan bölgeler ya alçı ya da dış cephe macunu kullanılarak çatlaklar kapatılmalıdır. Kuruyan dış cephe macunu ya da alçı zımpara yardımıyla temizlenmeli ve boya yapılacak olan bölgenin oldukça kusursuz olması gerekmelidir ki iz kalmasın.
 • Daha sonra boya yapılacak olan dış cephe su yardımıyla yıkanarak üzerinde bulunan toz ya da kirlerin ortadan kalkması sağlanır. Su ile yıkanmasının nedeni ise toz olan alanda boyanın tutmaması ve boyanın renginin değişmesine ya da boyanın tutmamasına sebep olabilir.
 • Dış cephe boyası yapılacak olan binanın tadilatı en az 2-3 gün öncesinden bitirilmeli. Tamir işlemlerinden sonra kuruyan ve sorunsuz olan dış cepheye astar boyası yapılmalıdır.
 • Astar boyası için en uygun olanı seçilmeli ve kullanılacak olan astar su yardımıyla inceltilerek boyanacak seviyeye getirilmelidir. Hazır olan astar boyayı rulo yardımıyla astarlaması yapılabilir. Dış cephelerinin tamamı astar yapılarak tamamlandıktan sonra kuruması için beklenir. Astarın kurumasının ardından dış cephe boyası yapılır.

Not: Astar yapılan dış cephenin en az 2 gün kuruması için bekletilmelidir.

Dış Cephe Boya Çeşitleri Nelerdir?

Dış cephe boyası, boyanın yapılacağı bölgenin iklimine, binanın yapısına ve hangi ayda yapılacağına göre farklılıklar göstermektedir.

 • Elastik Dış Cephe Boyası: Çatlaklara karşı oldukça dayanıklı, vurulacak olan duvarın nefes alması nedeniyle tercih edilmektedir.
 • Grenli Dış Cephe Boyası: Dış cephesine desen ya da resim çizdirmek isteyenlerin en fazla tercih ettiği dış cephe boyasıdır. Ayrıca kendi kendini yıkama özelliğine sahip grenli dış cephe boyası, silikon rulo ile oldukça kolay bir şekilde boyanabilmektedir. Fazla yağış alan bölgelerde tercih edilen grenli dış cephe boyası, boyanın üzerine gelen suyun tamamını içine çekmeden bir kısmının akmasını sağlar. Bu sayede küf ya da nemin önüne geçer.
 • Akrilik Dış Cephe Boyası: Genellikle denize yakın bölgelerde tercih edilen akrilik dış cephe boyası, suyu itebilmesi nedeniyle tuzlu suya karşı dayanıklıdır. Ayrıca rutubet, küf ya da neme karşı oldukça dayanıklı bir boya çeşididir.
 • Silikonlu Dış Cephe Boyası: Uzun vadede renklerin solmasını engelleyen ve güneşe karşı oldukça etkili olan silikonlu dış cephe boyası, içerisinde barındırdığı silikon nedeniyle suyun dışarı atılmasını sağlayarak oluşabilecek rutubet ve nemi engeller.
dış cephe boya badana

dış cephe boya badana

Dış Cephe Boyası Ne Zaman Yapılır?

Dış cephe boyası yapacaksanız iklim şartları çok önemlidir. Dış cephe boyası yaptıracağınız zaman özellikle havanın yağmurlu ya da yağmur yağacak zaman da boya yaptırmamalısınız. Bunun nedeni ise dış cephe boyası yaptırdığınız zaman yağan yağmurların boyanın akmasını sağlamasıdır. Kış aylarında boya yaptırmak istiyorsanız yaz aylarına göre daha uygun fiyata yaptırmanız mümkün olacaktır. Bunun sebebi ise yaz aylarında herkes tarafından boya yapıldığı için ustaların yoğun şekilde çalışıyor olması ve zamanlarının pek olmayacağı için yaz aylarında dış cephe boyası yaptırmak kış ayına göre daha pahalı olacaktır.

Dış cephe boyası yağmurlu ya da kar yağışlı olmayan her zaman yapılabilir. Ancak daha uygun fiyata dış cephe boyası yaptırmak istiyorsanız kış aylarını seçmelisiniz. Aşırı sıcak ya da aşırı soğuk hava şartları boyaları değil daha çok boya yapan ustaları etkileyecektir. Bu nedenle kış aylarında dış cephe boyası yapılmaz algısını ortadan kaldırmaktadır.

Dış Cephe Boyası Kaç Yıl Dayanır?

Dış cephe boyası yapmak zahmetli ve bir o kadar da önemli bir iştir. Boyanın yapılacağı binanın tipine göre farklı boya çeşitleri seçilerek en uzun süre kalması hesaplanır. Boyalar içinde bulunan pigmentler sayesine boyanın ne kadar süre dayanacağı az çok tahmin edilebilir. Dış cephe boyası yapılacak olan binanın tipine göre boya tipi seçilir ve temizlenen dış cepheye 2 kat astar boyası vurulur. Astar boyasının kurumasından sonra ustaların ya da bina sahipleri seçtikleri boya ve markasına göre dış cephe boyası yapılır. Boya marka ve kalitesine göre ortalama dış cephe boyası 10 yıldan 15 yıla kadar dayanabilse de binanın olduğu bölgedeki iklim şartları boyanın ne kadar dayanacağını göstermektedir.

Dış Cephe Boya Renkleri 2021

Dış Cephe Boya Renkleri

Evinizin iç boyası kadar dış cephe boyası da oldukça önemlidir. Bunun nedeni ise dış cephe boyası hem evinizin daha güzel görünmesini sağlayacak hem de değerini daha fazla artıracaktır. Bu nedenle dış cephenizi boyatmaya karar verdi ve dış cephe boyası renkleri arasında kararsız kaldıysanız uzman ekiplerden destek alabilirsiniz. Ancak renk seçmeden önce eviniz tipine göre renk seçimini yapabilirsiniz. Evinizin tipi apartman ise apartman dış cephe boya renkleri, eğer villa ise villa dış cephe boya renkleri, ya da müstakil bir evde yaşıyorsanız, müstakil ev dış cephe boya renkleri arasında seçim yapmanız gerekecektir. Bunun nedeni ise evinizin yapısı, boyutu ve tarzına göre farklı renk seçenekleri bulunmaktadır.

dış cephe boya renkleri

dış cephe boya renkleri

En Çok Tercih Edilen Dış Cephe Boya Renkleri

Türkiye’de en fazla tercih edilen dış cephe boya renkleri denildiğinde hemen hemen herkesin aklına gelen ilk 3 dış cephe boya markası gelmektedir. Bu boya markaları filli boya, Marshall ve polisan markalarıdır. dış cephe boya modelleri

dış cephe renk kartelası

dış cephe renk kartelası

Özellikle ülkemizde en fazla tercih edilen dış cephe boyası denildiğinde canlı olması ve vazgeçilmez renk olan kırmızı dış cephe boyası kullanılmaktadır. Tek başına kırmızı rengi kullanmasanız da küçük dokunuşlar kullanarak kırmızı dış cephe boyası kullanmak evinizin dış cephesine canlılık katacaktır. Ayrıca kırmızı kadar olmasa da dış cephe boyası denildiğinde akla gelen diğer renk ise gri dış cephe boyasıdır. Sade ve şık bir görüntü sunan bu renk  dış cephe boya renkleri arasında en fazla tercih edilen renkler arasında yer alır. Dış cephe boyası renkleri arasında ülkemizde en fazla beyaz tonlar kullanılmaktadır. Beyaz ve tonları ister apartman dış cephe boyası ister müstakil ev dış cephe boyası isterseniz villa dış cephe boyası olarak kullanın dış cephe boyası denildiğinde her türlü ev tipine uyacak tek ve eşsiz bir renktir.

2021 dış cephe boya renkleri

2021 dış cephe boya renkleri¸ ister müstakil ev dış cephe boyası, ister apartman dış cephe boyası, isterseniz apartman dış cephe boyası nedir diye internet üzerinde aratın karşınıza çıkacak dış cephe boya renkleri ‘lal, bakır ya da bronz’ renkleri sizin karşınıza çıkacak.  Hangi tip binaya uygulanırsa uygulansın verdiği rahatlığı sayesinde 2021 dış cephe boya renkleri hayatınıza renk katacaktır. Bakır ya da bronz rengini ister iç cephe boyası isterseniz dış cephe boyası olarak kullanın evinize farklı bir hava katacaktır. Yeniliğin ve şıklığın karşılığı olan bu renkler ile 2021 yılında hayatınıza renk ve canlılık katmaya devam edecek. Eğer dış cephe boyası renkleri arasında kararsız kaldıysanız ya da farklı renk seçmek isterseniz fili boya dış cephe boya kataloğu sayesinde renk seçimine karar verebilirsiniz. Filli boya dış cephe renkleri, 2021 yılına damga vuracak gibi gözüküyor. Bunun nedeni ise birbirinden farklı renk seçenekleri sayesinde hayatın hemen hemen her kesimine hitap edecek dış cephe boya renklerini bir araya getirmiş.

dış cephe boya örnekleri

dış cephe boya örnekleri

Dış cephe boya renkleri görseller

Dış cephe boya renklerini seçmek elbette zor bir süreçtir. Bunun nedeni ise dışarıdan bakıldığında evinizin daha değerli ve yeni gibi olmasını isteriz. Bu nedenle renk seçimini yapmak için filli boya dış cephe boya kataloğu yardımıyla renkleri canlı bir şekilde görerek hayal edebilir ve eviniz için en doğru dış cephe boya rengini seçebilirsiniz. Dış cephe boya rengi 2021 yılı için oldukça canlı renkler tercih ediliyor. Bunun sebebi ise pandemi nedeniyle zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimiz için daha renkli ve göze daha iyi hitap eden renkler kullanılıyor.

dış cephe renk kataloğu

dış cephe renk kataloğu

Villa dış cephe boya renkleri

Villa dış cephe boya renkleri, ister evinizi yeniden yaptırmış olun isterseniz var olan villanızın dış cephesini boyatmaya karar verin seçiminiz evinizin görüntüsünü tamamen değiştirecektir. Villa dış cephe boya renkleri evin tamamının boyanacağı için renk seçini yaparken oldukça dikkatli olmanız gerekir. Bunun nedeni ise dış cephe boya rengi seçtiğinizde evinizin rengi sizin ruhunuzu temsil edecektir. Eğer villa dış cephe boya renkleri arasında kararsız kaldıysanız, en çok tercih edilen boya renkleri isimli kataloğu inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.

Dış cephe boya renkleri görseller

Dış cephe boya renkleri görseller

Dış Cephe Renkleri

Dış cephe renkleri, evinizin iç kısmı kadar önemlidir. Bunun nedeni ise evinizin dış cephe boya rengi, evinizin eski mi, gösterişlimi ya da iki kez bakılacak kadar güzel mi olduğunu gösterir. Bu nedenle evinizin tipine göre (müstakil, iki katlı, apartman ya da villa) dış cephe rengi seçmeniz gerekmektedir. Farklı ev tiplerine göre renkler tercih edilmektedir. Eğer iki katlı bir eviniz var ise iki katlı ev dış cephe boya renkleri en fazla tercih edilen renkleri araştırarak renk seçimine karar verebilirsiniz. Villa dış cephe boya renkleri ise genellikle bakır, gri ya da beyaz en fazla tercih edilen renkler olarak öne çıkar. Müstakil ev dış cephe boya renkleri ise daha canlı görünmesi için kırmızı ve gri renk tonları tercih edilir. apartman dış cephe boya örnekleri,2 katlı ev dış cephe boya renkleri

Dis cephe boya renkleri

diş cephe boya renkleri

Boya Badana Nasıl Yapılır ?

Boya Badana Nasıl Yapılır ?

Boya Badana Nasıl Yapılır?

Evin iç dekorasyonu kadar evinizin boyası da en önemli püf noktalardan bir tanesidir. Eviniz için seçeceğiniz boya rengi evinizin hem şık olmasını hem de eviniz içinde farklı bir hava katarak psikolojik açıdan bir fark yaratacaktır. Duvarlarınızda oluşan renk solmaları, çatlaklar ya da oluşan kirliliğin kapatılması için boya badana yapılarak ortadan kalkabilir. Ancak boya badana yapmadan önce boya badana nasıl yapılır sorusunun karşılığını tam olarak bilmeniz gerekir. Sizlere bu yazımızda boya badana nasıl yapılır?  Ustasından pürüssüz püf noktaları vererek evinize yeni bir hava katmak için yardımcı olacağız.

boya badana malzemeleri nelerdir

boya badana malzemeleri nelerdir

Boya Badana Yapmadan önce Gereken Malzemeler

 • Spatula
 • Boya ızgarası
 • Zımpara
 • Su, temiz bir bez
 • Boya ızgarası
 • Rulo ya da boya fırçası (isteğe göre parmak rulo)
 • Yüksek bölgeler mevcut ise merdiven
 • Naylon (yerlere sermeniz için, olası boya damlalarından kurtulmak için en gerekli malzeme)
 • Kağıt bant (hem kestirmeler için hem de yerlere serilen naylonun sağlam bir şekilde sabitlemek için)
 • Geniş ağızlı bir kova (hem boya karıştırmak hem de boyanızı yapmanız için gerekli)
 • Boyaları karıştırmak için uzun sopa ya da çubuk (uzun döner başlıklı matkabınız mevcut ise onla da karıştırabilirsiniz. Ancak matkap ucunun karıştırıcı başlığı olması gerekmektedir)
 • Eğer evinizde çatlak ya da bozuk ve delik noktalar mevcut ise macun ya da alçı kullanabilirsiniz. Genellikle alçı yardımıyla delik ya da çatlaklar kapatılmaktadır.
Badana Boya Nasıl Yapılır

Badana Boya Nasıl Yapılır

Evde Boya Badana Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar Nelerdir?

 • Boyanın içinde bulunan ek kimyasal maddeler nedeniyle boyanızı açık havada ya da balkonda açmanız daha faydalı olacaktır. Boyanızı açtığınızda oluşan kokudan rahatsız olmamak için açık havada açmaya özen gösterin.
 • Boya üzerinde yazılan talimatları dikkatli bir şekilde okuyarak hareket edin
 • Boya inceltme esnasında su ya da tiner yardımıyla inceltirken miktarlarına dikkat edin. Boyanızın renginin daha açılması ya da boyanın daha fazla alana yetmesi amacıyla fazla su ya da tiner kullanmak boyanızın tam rengini almamasını ya da renginin tam tutmasına engel olabilir. Bu nedenle karışımda kullanmak için su ya da tiner miktarına oldukça dikkat edin
 • Boya yapılan alanda açık olan elektrik tesisatı olup olmadığını kontrol edin. Eğer mümkün ise ihtiyaç duyulmadığı zamanlar da elektriği kapalı tutun.
 • Boya badana yaparken ev eşyalı ise naylon ile kapatarak eşyalarınızın üzerine boyanın gelmemesine dikkat edin.
 • Tavan boyası yaparken gözlerinize boya damlamaması için gözlük kullanabilirsiniz.
 • Kestirmeleri yaparken boyanın taşmaması için kestirme olan bölgelerin tamamını bir bant yardımıyla kapatın
Kolay Boya Badana Nasıl Yapılır

Kolay Boya Badana Nasıl Yapılır

Boya Badana Nasıl Yapılır?

Boya badana yapmadan önce duvarlarınızda herhangi bir delik, çatlak ya da duvarlarda engel olmadığına dikkat edin. Daha önce duvarlarınızdan kalan nem, rutubet, çatlaklar ya da delikler mevcut ise bunları tutkal ya da alçı yardımı ile kapatarak kuruduktan sonra zımparasını yapın.  Duvarların üzerinde çıkıntı ya da boşlukların olması yapacağınız boyanın kötü görünmesine sebep olabilir.  Delik ve çatlakları kapadıktan sonra kurumaya bırakın. Kuruyan bölgeleri zımpara yardımıyla zımparalayarak pürüssüz bir alan olana kadar devam edin. Duvarlarınızda rutubet ya da nem mevcut ise o bölgeyi zımpara yardımıyla kazıyarak alçı çekin. Alçı çekilen alanlar kuruduktan sonra boya işlemini yapabilirsiniz. Pencere kenarları, priz kenarları ya da süpürgelik olan bölgelere bant çekin ve bu alanları kestirme fırça yardımıyla boyayın. Kestirme fırçası boyanın bulaşmamasını sağlayacaktır. Oldukça sakin ve yavaş bir şekilde kestirme gerektiren bölgeleri boyayın.

evde badana nasıl yapılır

evde badana nasıl yapılır

Boya badana yapmadan önce astar vurulur mu?

Boya badana yapmadan önce bazı durumlarda astar yapılabilir. Eğer duvarınızda delik ya da çatlaklar mevcut ve alçı yardımıyla bu noktaların tamiri yapıldı ve boya badana yapacağınız renk bu alanı kapatmıyorsa astar kullanmanızda fayda var. Bunada dönüşüm astarı denilmektedir.

Duvara astar vurulmasının avantajları nelerdir?

 • Boya yapılacak olan duvarın daha pürüssüz ve düzgün olmasını sağlar
 • Eski boya renginin daha iyi kapatılmasını sağlar. (Özellikle geçmiş dönemde yapılan boyanın koyu renk olması ve yeni yapılacak olan boyanın açık renkte olması durumunda astar yapılabilir.)
 • Astar yapılan duvarda boya daha iyi bir şekilde tutar. Bu nedenle astar yapılan boya da gerek duyulduğu taktirde tek sefer boya vurulmadan önce astar yapılabilir.
 • Astar yapılan duvara boya uygulamasına geçildiği zaman daha az boyayla boyama işlemini gerçekleştirebilirsiniz
Boya Badana Fiyatları 2021-Ev Boyama Fiyatları

Boya Badana Fiyatları 2021-Ev Boyama Fiyatları

Boya Badana Fiyatları 2021

Ülkemizde birbirinden farklı boya markaları ve farklı kalitede boya markaları ve malzemeleri bulunmaktadır. Ayrıca birbirinden farklı boya ustaları ve boya konusunda farklı kategorilerde yer alan ustalar bulunmaktadır. Kaliteli boya ve tecrübeli usta alanında yapacağınız tercihler boya badana fiyatları 2021 yılı için vereceğiniz ücreti belirleyecektir. Ayrıca binanızın yapısına, büyüklüğüne göre de fiyatlarda değişiklikler görülebilmektedir.

ev boyama fiyatı

ev boyama fiyatı

Boya Badana m2 Fiyatları

 • 1 + 1 50 m2 bir dairenin malzemeli boya ücreti işçilik dâhil olmak üzere ortalama 800 ile 1.000 Türk Lirası Arasındadır. Yani 1+1 ev boyama fiyatı malzeme hariç 600 Türk Lirasından başlamaktadır.
 • 2 + 1 75 m2 bir dairenin malzemeli boya ücreti ve işçilik dâhil fiyatı 1100 TL ile 1250 TL arasındadır. Yani 2+1 ev boyama fiyatı malzeme hariç 750 Türk Lirasından başlamaktadır.
 • 3 + 1 100 m2 bir dairenin malzemeli boya ücreti ve işçilik dâhil fiyatı 1400 TL ile 1700 TL arasındadır. Yani 3+1 ev boyama fiyatı malzeme hariç 1000 Türk Lirasından başlamaktadır.
 • 4 + 1 125 m2 bir dairenin malzemeli boya ücreti ve işçilik dâhil fiyatı 1700 TL ile 1900 TL arasındadır. Yani 4+1 ev boyama fiyatı malzeme hariç 1250 Türk Lirasından başlamaktadır.
 • Dubleks 100 m2 bir dairenin malzemeli boya ücreti ve işçilik dâhil fiyatı 1500 TL ile 1650 TL arasındadır. Yani 100 m2 ev boyama fiyatı malzeme hariç 1200 Türk Lirasından başlamaktadır.
boya badana fiyatları

boya badana fiyatları

Boya Badana İşçilik Fiyatları 2021

Boya Badana m2İşçilik
·         1 + 1 50 m2 Daire·         600 TL
·         2 + 1 75 m2 Daire·         750 TL
·         3 + 1 100 m2 Daire·         1000 TL
·         4 + 1 125 m2 Daire·         1250 TL
·         Dubleks 100 m2 Daire·         1200 TL

3+1 Boya Badana Fiyatları

Boya badana fiyatları kullanacağınız boyanın kalitesi ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Ancak 3+1 boya badana fiyatları ortalama 100 m2 bir daire için işçilik ve malzeme dâhil fiyatı 1400 Türk Lirası ile 1700 Türk Lirası arasında değişmektedir.

komple ev boyama fiyatları

komple ev boyama fiyatları

Badana Boya Fiyatları

2021 badana boya fiyatları 1+1 daire fiyatından 4+1 daire fiyatı arasında ortalama 800 Türk Lirasından Başlayarak 1700 TL ye kadar çıkmaktadır.

ev boyama ne kadar mal olur

ev boyama ne kadar mal olur

Ev Boyama Fiyatları

Ev boyama fiyatları evin tipine göre değişiklik göstermektedir. İlk olarak evinizin müstakil, daire, villa tipimi olduğunun bilinmesi gerekir. Daha sonra evinizin m2 ve kaç oda olduğu bildirilerek kesin bir fiyat ortalaması alabilirsiniz. Kullanacağınız boyanın kalitesine ve ustaların tecrübelerine göre de değişkenlik göstermektedir. Daireniz için kesin bir fiyat bilgisi almak istiyorsanız yorum kısmına dairenizin m2 ve tipini belirterek fiyat alabilirsiniz.  Merak ettiğiniz her konuda yorum yaparak ustalarımızdan destek alabilirsiniz.