Duvar Boyası Rengi Nasıl Değiştirilir?

Duvar boyası rengi nasıl değiştirilir? Bu sorunun cevabı olarak farklı durumlarda farklı davranışlar yapmak gerekmektedir. Burada da koyu renk boya nasıl açılır sorusu gelmektedir. Örneğin kapalı bir duvar rengine sahipseniz ve üzerine açık renk boya yapılacaksa astar sürerek duvar boyası rengini kapatmalı daha sonrasında yeni renge geçiş yapmalısınız.

Bu konuda bir uzman yardımı alarak duvar boyama ustası ile anlaşmak daha doğru olacaktır.

 

Duvar boyası değiştirme mantığı daha önceki boyanın üzerini yeni aldığınız boya ile kaplamaktır. Fakat bu işlem sanıldığının aksine tecrübe de gerektirir.

Duvar Boyası Rengi Değiştirilirken Nelere Dikkat Edilir?

Duvar boyası rengi nasıl açılır? veya duvar boyası rengi nasıl değiştirilir? sorularının cevaplarını verdik. Fakat bu konularda dikkat etmeniz gereken durumlar vardır. İşte duvar boyarken dikkat edilmesi gereken diğer hususlar:

  • Öncelikle kapalı renk bir duvar boyasını açık renk bir boya ile değiştirmek istiyorsanız astar sürerek duvarı tamamen astarla kapatmalısınız.
  • Renk konusunda boya satın aldığınız yere danışarak kaç katman atmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Tamamen boya rengi gitmiş gibi görünse de sonradan eski renk belirebilir veya arkadan parlayabilir.
  • Duvarda boya artacağından dalgalanmalar oluşmasın diye uzmanlara danışmalısınız.
  • Duvarınızı boyarken uzman tavsiyesi almamanız durumunda dalgalanmalar yüzünden duvarınız eskisi gibi düz olmayabilir.

 

Koyu renk boya nasıl açılır?

Koyu renk boya nasıl açılır? sorusunun cevabı aslında oldukça basittir. Boyacıya giderek rengi biraz açmasını isteyebilirsiniz veya kendiniz de bu işlemi basitçe yapabilirsiniz. Evinizde veya ofisinizde ekstra beyaz boya varsa almış olduğunuz koyu renk boya içerisine biraz beyaz boya katmanız durumunda rengi açılacaktır.

 

Ayrıca bu işlemler için boya renklendirici tüpler kullanabilirsiniz. Her türlü boyaya renk katan, binder ve konsantre içermeyen renklendiriciler olarak tanımlanır. Eğer boyanız su ve solvent bazlı ise koyu renk boyalarınızı açmak için boya renklendirici tüpleri kullanabilirsiniz.

 

Koyu renk boya açma işleminde daha önce boyama tecrübeniz yok ise bir uzmandan yardım almanız önemle tavsiye edilir.

Boya renklendirici tüp nedir?

Boya renklendirici tüp her türlü boyayı renklendirilebilen ve binder içermeyen renklendiricilerdir. Aynı zamanda konsantre içermezler. Su ve solvent bazlı bütün boyalar, vernik ve kaplama malzemelerini renklendirmek için kullanıma uygundurlar.