Dış Cephe Astar Boya Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde dış cephe astar boya ne işe yarar gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Duvar boyası kadar dış cephe astarı da bir o kadar önemlidir. Dış cephe boyasının dayanıklı ve uzun ömürlü olması için dış cephe astarının doğru uygulanması gerekmektedir.

Dış cephe astar boya nasıl uygulanır sorusuna cevap bulmak için dış cephe astarının ne zaman kullanıldığı hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Aynı zamanda hangi tip astarların olduğu ve ne maksatla kullanıldığını bilmelisiniz.

Peki astarsız dış cephe boyanır mı? Dış cephenin boyanma işleminden önce mutlaka astar boyaması yapılmalıdır. Aksi halde dış cephe boyanız uzun ömürlü olmaz

Dış Cephe Astar Boya Nedir?

Dış cephe astarı nedir? Dış cephe astarı duvar boyası yapılmadan önce uygulanan boya türüdür. İç ve dış cephenin tekdüze bir dokuya sahip olmasına olanak sağlamaktadır.

Dış cephe astar boya faydası nedir? Astarlar gözenekleri yüzeyleri kapatmaya yardım eder. Böylece leke ve önceki renkler boyanın üzerine çıkmaz.

Dış Cephe Astarı Nasıl Uygulanır?

Dış cephe astar boya nasıl yapılır? ve uygulanır sorusu çoğu kişi tarafından merak edilmektedir. Uygulama aşamasında ilk önce astar boyanın kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda dış cephe astarı için doğru seçim yapılmalıdır. bizim önerdiğimiz markalar: Filli Boya,Marshall,Dyo gibi piyasada isim yapmış markalardır.

Dış cephe yapım aşamasında astarın kullanımı için uygun koşullar sağlanmalıdır. Aynı zamanda uygulama aşaması için astar çeşitlerine hakim olmalısınız. Hangi astarın hangi yüzey için uygun olduğunu bilmelisiniz.

Dış Cephe Astar Boya Nasıl Hazırlanır?

Dış cephe astar boyasını hazırlamadan önce 2 tane kovaya ihtiyacımız var ( paça yapmak için ) 2 tane kova bulamıyorsanız bir tane geniş bi sopa bulmalısınız karıştırmak için. 1 teneke dış cephe astar boyasına aşa yukarı 1,2 litre su girmektedir, suyu yavaş yavaş ekliyerek karıştırma işlemine geçebilirsiniz taki duvara sürülebilecek kıvama gelene kadar. ve dış cephe boyanız hazır. duvara uygulamak için elek+rulo+sırık+kestirme fırçasına ihtiyacınız olucak