İç Cephe Boya Renkleri 2024

Ülkemizde en çok tercih edilen boya markaları Filli boya, Polisan, Marshall ve Dyo`dur. İç cephe renkler arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Ev boya renk seçeceğiniz zaman evinizin eşyaları ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Evinizi tamamlayan iç cephe boya renkleri tercih ederek şık bir ortam oluşturabilirsiniz. Günümüzde en çok kullanılan iç cephe boya renkleri için örnek vermemiz gerekirse, Kum Beji, Meltem ve Fildişi rengidir

İç cephe boya kataloğu üzerinden renkleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

İç Cephe Boya Renkleri

En çok tutulan duvar boya renkleri nihai gri rengidir. Yaşam alanınıza yeni hava katan bu renk, grinin bir tonudur. Bu renk 2024 Pantone renklerinden biri olarak seçilmiştir.

Ev boya rengi arasında en çok tercih edilenlerden biri de aydınlık sarı rengidir. Bu renk evlere enerji katmaktadır. Ayrıca bu rengi nihai gri ile bir arada bulundurursanız çok güzel kontrast yakalamış olursunuz.

En çok boyanan duvar renkleri arasında ilk başta koyu beyaz renkleri gelmektedir. Eğer odalarınız günel almıyorsa şiddetle beyaz türevi renkleri tercih etmelisiniz

Diğer iç cephe boya renklerine aşağı kısımdan ulaşabilirsiniz.

 

Ev Boya Renkleri 2024

İç cephe boya rengi olarak koyu renklerin çok fazla tercih edilmediğini söyleyebiliriz. İç mekan boya renkleri içerisinde en çok açık renkler ve tonları tercih edilmektedir.

Bebek veya çocuk odası için iç duvar boya renkleri seçerken açık renkler kullanabilirsiniz. Seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur çevredeki renklere dikkat etmek olacaktır. İç cephe duvar boya renkleri sabah, akşam ve öğlen saatlerinde güneşin ışığının açısına bağlı olarak farklı görünebilir.

Evi aydınlık gösteren renkler tercih etmek istiyorsanız sis beyazı rengini kullanabilirsiniz. Sade ve klasik görünüm yakalamak isteyenlerin vazgeçilmez rengi olduğunu söylemeliyiz.

Aşağıdaki görseller üzerinden en popüler iç cephe boya renkleri ile tanış olabilirsiniz.

Son Moda İç Cephe Boya Renkleri

En trend iç cephe boya renkleri içerisinde flamingo pembesi de yer almaktadır. Duvarlarınızı sıradan görüntüden kurtarmak istiyorsanız bu rengi tercih edebilirsiniz.

Samimi ve sakinleştirici özelliği sahip olan flamingo pembesi, özellikle mavi ve gri tonları ile mükemmel uyum sağlamaktadır.

Flamingo pembesi renginin açık ve koyu renklerini bulabilirsiniz. Evinizde hoş bir ortam yaratmak için kullanabileceğiniz mükemmel tonları bulunmaktadır.

Diğer iç cephe boya renkleri ile aşağı kısımdan tanış olabilirsiniz.

İç Boya Renkleri

İç cephe boya modelleri arasında vazgeçilmez renklerden biri de gök mavisidir. Sakinlik ve huzur veren ortam için gök mavisi ve tonlarını tercih edebilirsiniz.

Gök mavisi rengi özellikle yatak odaları için çok uygundur. Bu rengi tek başına kullanmak isterseniz mavi veya koyu lacivert tonlarını tercih edebilirsiniz.

 

Dilerseniz Diğer Renk Kartelalarımızada Göz Atabilirsiniz

Dyo İç Cephe Renk Kartelası

Filli Boya İç Cephe Renkleri

Marshall İç Cephe Renk Kartelası

Polisan Boya Renkleri

Jotun Boya Renkleri

Permolit Boya Renkleri